Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

В українській мові сім відмінків: називний, родовий, давальний, знахідний, орудний, місцевий та кличний – це дитина вже знає і більшість з цих відмінків школяр вже неодноразово опрацював не лише у школі, а й при повсякденному спілкуванні. Однак, є два відмінки, які представляють особливий інтерес. Це місцевий та кличний. Клична форма слів є особливістю української мови – це древня форма, яка, скажімо, в російській мові не збереглася, а використовується вона лише для звертання. Особливість же місцевого відмінка в тому, що іменник в цій формі використовується не сам, а разом з потрібним прийменником. Яким? Це залежить від контексту. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься підбирати потрібний прийменник для певного випадку використання місцевого відмінка. На екрані перед дитиною міститься словосполучення – нове для кожного наступного етапу. Воно містить у своїй структурі іменник у місцевому відмінку. Він використовується для того, щоб показати, наприклад, місце прибуття, місце розташування, положення відносно чогось тощо. Прийменник у словосполученні завжди відсутній. Однак, по боках від цієї фрази міститься по кілька варіантів прийменника. Дитина має проаналізувати словосполучення, зрозуміти, на яке саме питання місцевого відмінка (а воно змінюється в залежності від контексту) відповідає іменник та підібрати потрібний прийменник. Коли дитина вибере правильний варіант, то пройде на наступний етап після того, як цей прийменник займе законне для нього місце. Ця вправа дає дитині можливість отримати досвід у роботі з місцевим відмінком, звертаючи увагу на прийменник. Різноманіття цих службових слів досить велике, тож цей досвід учню знадобиться.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.11
Добираємо прийменники відповідно до форми іменника
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися