Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Закінчення – така ж важлива морфема, як і корінь. Якщо той є ядром лексичного значення, то закінчення є центром значення граматичного, тому воно й знаходиться поза межами основи (до якої належать корінь, префікс та суфікс). У ході виконання даного завдання дитина тренуватиметься додавати потрібні закінчення до різних слів. При цьому ця вправа має сильний акцент на ігровій формі. На екрані перед дитиною міститься зображення робочого поля, у верхній частині якого містяться словосполучення. Частиною кожного є іменник без закінчення. Інше слово – прикметник або числівник чи знаменник, які надаються для того, щоб дитина зрозуміла, в якій відмінковій формі це словосполучення. Прикметник узгоджується з іменником за родом, числом та відмінком, але цей звʼязок можна назвати зворотним, тож за формою прикметника можна зрозуміти і відмінок іменника. Однак, морфемний склад у них різний – закінчення іменника не такі, як в інших частинах мови. Тож дитині доведеться підібрати до кожного неповного іменника своє закінчення відповідно до відмінка. Варіанти знаходяться в нижній частині робочого поля. Цікаво, що між ними – заплутаний клубок стежок. Тож послідовність виконання вправи така: дитина аналізує прикметник та розуміє, в якому відмінку іменник в цьому словосполученні. Далі школяр згадує питання цього відмінка та розуміє, яке закінчення іменника підходить під цю словоформу. Вибравши її серед варіантів внизу, школяр перевіряє себе, прослідковуючи стежку, що веде від словосполучення до одного з варіантів закінчення. Стежки всі переплутані, однак, в цьому й цікавість виконання вправи. Коли школяр зробить свій вибір для всіх іменників етапу, то пройде на наступний рівень завдання, до нових словосполучень.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.15
Додаємо до слів закінчення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися