Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Вставні конструкції можуть складатись не лише з одного слова, а й з цілого словосполучення. У випадку зі звичайними членами речення словосполучення в їх складі грають роль самостійних слів, які, тим не менше, повʼязані лексично та граматично. А от вставні словосполучення, оскільки вони не є членами речення, грають певну роль як повністю цілісна структура. З цієї причини в українській мові досить багато вставних конструкцій сталого виду, тобто таких, які містять певну комбінацію слів, що завжди має лише один вигляд, порядок, спосіб використання. Вся різниця між ними криється у ролі таких словосполучень та доречності їх використання. У ході виконання цього завдання тренуватиметься працювати з ними. На екрані перед школярем знаходиться зображення речення – нового для кожного етапу. Воно є неповним, адже у ньому бракує цілого вставного словосполучення, на місці котрого знаходиться порожнина, відокремлена комою від іншого тексту. Під каркасом речення є кілька варіантів різних вставних словосполучень. Вивчаючи їх, дитина розуміє, що кожне з цих словосполучень підходить для певних конструкцій. Учень вибирає те словосполучення, котре підходить для наведеного речення, після чого воно стає на своє місце в ньому. Школяр знову читає речення і бачить, що вибране словосполучення – єдине з даних варіантів, яке підходить йому за змістом. Тож, попри те, що вставні конструкції не є членами речення, вони відіграють важливу роль у цілісності того повідомлення, яке є в ньому. А завдяки тому, що на кожному етапі школяр працюватиме з новим реченням та новими варіантами, дитина ознайомиться з більшістю вставних словосполучень української мови.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
О.5
Доповнюємо речення доречним словосполученням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися