Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Складні слова поєднують у своїй структурі відразу дві основи. Учням відомо, що основа слова містить його лексичне значення, тоді як закінчення – значення граматичне. Тож складним словом є таке, що в собі містить відразу два лексичні значення, які поєднуються у цілісну структуру. Між основами складного слова ставиться дефіс, а останньою літерою першої частини найчастіше є «о», яка використовується для поєднання складових частин. У ході виконання цього завдання учень тренуватиметься доповнювати складні слова, завершуючи їх. На екрані міститься зображення речення – нового для кожного наступного етапу вправи. У ньому неодмінно є складне слово, але поки що неповне – одна основа є на своєму місці, тоді як другої бракує. На її місці знаходиться порожня ділянка. Під реченням є кілька варіантів, які претендують на те, щоб посісти місце другої основи. Школяр аналізує кожен. Граматично всі ці варіанти тотожні, тож форма слів не буде підказкою. Натомість учень має зорієнтуватись за лексичним значенням. Основи, що входять до складного слова, завжди повʼязані тематично. Наприклад, утворення слова «плодово-холодне» не суперечить нормам і правилам української мови, але таке слово непотрібне, бо можна просто сказати «холодний плід». А от слово «плодово-ягідне» описує предмет за допомогою двох різних слів, але водночас повʼязується лише з однією стороною або якістю описаного. Зрозумівши, який саме звʼязок має бути між основами складного слова, дитина вибирає потрібний варіант, після чого проходить на новий етап до іншого подібного випадку.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.19
Доповнюємо складні слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися