Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Категорія роду у прикметниках має суттєву відмінність від аналогічної категорії в іменниках, з якими дитина вже працювала раніше. Іменник використовується для того, щоб називати певний предмет, явище, істоту. При цьому це слово закріплюється за тим, що воно називає. Це логічно: слово «стіл» має лише одне пряме значення, інакше виникла б плутанина з його використанням. Омоніми та багатозначні слова є виключенням, та складають вони меншість. А от прикметники описують предмети, речі, явища та істот. Одна й та сама якість може належати різним предметам обговорення. Червоним є й кавун, й томат. Якщо категорія роду є сталою для іменника, то для прикметника вона є «рухомою», тобто прикметники змінюються за родом ситуативно, коли це потрібно за контекстом. У ході виконання цього завдання дитина переконається в цьому. На екрані перед учнем міститься зображення кількох різних словосполучень. Іменник, який виступає в ролі головного слова, завжди різний. При чому різний не лише лексично, а й граматично – ці слова мають різний рід. А от прикметник лексично один й той самий, адже всі названі предмети мають спільну ознаку, що описується цим самим прикметником. При цьому закінчення прикметників пропущено. Дитина має проаналізувати рід іменників, зрозуміти за їх допомогою рід відповідних прикметників та вписати потрібні закінчення. Прикметник та іменник, описаний ним, узгоджуються, тобто збігаються за родом, числом і відмінком. І завдяки цьому завданню дитина побачить, які закінчення належать кожному роду прикметників та як вони стають частиною слова. Коли школяр впише потрібні морфеми у прикметники, то перейде на новий рівень завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.12
Вписуємо закінчення прикметника у словосполучення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися