Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Найбільш відомою специфічною граматичною категорією дієслів є час. Час – це  коли саме відбулась або відбувається дія. У сучасній українській мові виділяють три головних часи: минулий, теперішній та майбутній. Відповідно дія, яка відбувалась у минулому – це та, що закінчилась раніше за момент мовлення. У ході виконання цього завдання дитина навчиться розрізняти слова цього типу. На екрані перед дитиною міститься малюнок, в якому є кілька різних елементів. Наприклад, сонечко та хмаринки. На кожній написано по одному слову, чим вони й відрізняються. Всі ці слова – це дієслова, проте лише деякі з них означають дію, яка відбувалась у минулому. Саме минулий час є обʼєктом вивчення у цій вправі, тож дитина має вибрати ці слова та виділити відповідні зображення, на яких вони знаходяться. Зробити це можна, якщо поставити правильне питання. У випадках, коли до дієслова можна поставити питання на кшталт «що робив?» та «що зробив?» ці слова є у минулому часі. Крім того, допомагає лексичне значення, яке, власне, і головним орієнтиром, хоча й менш очевидним, ніж питання; а також потрібні закінчення. Дієслова у минулому часі – єдині, які мають категорію роду. Вони мають специфічні закінчення, які вказують на особу мовця та обʼєкта мовлення. Дитина ще не знає їх всіх, проте у ході виконання даного завдання познайомиться з ними та запамʼятає більшість таких закінчень і суфіксів. Це допоможе краще розуміти дієслова в майбутньому.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Е.6
Вибираємо дію, яка відбувалась колись
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися