Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Зі словами української мови повʼязано багато особливостей та цікавих моментів. Наприклад, одне й те саме явище можна назвати словосполученням і окремим словом – однаково правильно та докладно. Слова, які є конкретними назвами, можна часто замінити на словосполучення, де є головне слово, котре конкретизується додатковим і навпаки. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься робити саме це. На екрані перед дитиною міститься словосполучення, яке тримає той чи інший персонаж. Це словосполучення саме є таким, як описано вище – називається обʼєкт, а його роль уточнюється. Поряд з ним є робоча зона, під яким вказано кілька слів, кожне з яких є досить конкретною назвою, але тільки одне підходить для того, щоб замінити собою це словосполучення. Дитина має вибрати, яке саме слово підходить для цього. Коли дитина робить свій вибір, то переміщує це конкретизуючи слово у робочу зону. Після цього починається наступний етап, де знову до словосполучення треба знайти одне слово-еквівалент. Таким чином дитина починає краще розуміти ті звʼязки, які є між словами, особливо звертаючи увагу на те, що поодинокі конкретні слова та словосполучення часто навіть не повʼязані морфемно – вони не мають спільних коренів тощо. Натомість єдиний орієнтир для них – це лексичне значення. Саме за ним учень має підбирати слова, які є еквівалентними до цілих словосполучень, а відтак ця вправа розвиває словниковий запас дитини.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.11
Замінюємо словосполучення словом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися