Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Букви – це спеціальні символи, які на письмі передають значення того чи іншого звуку. За кожним таким символом прикріплено його звук. Проте є виключення – такі символи, які означають відразу два звуки. Українська мова цікава тим, що здебільшого такі випадки характерні для однієї групи звуків – для йотованих голосних. Йде мова про звуки, які на письмі позначаються літерами «є», «ї», «ю», «я». Кожна з них означає поєднання якогось голосного звука з «й». Наприклад, у випадку з «я» це поєднання «й» та «а». проте йотовані не завжди передають саме два звуки – іноді цей «й» зникає, і літери «я», «ю», «є» та «ї» читаються без цієї складової, як звичайні голосні. Це відбувається тоді, коли перед йотованою голосною у слові знаходиться приголосний звук і між ними нема апострофа. Тоді «й» переходить на цей приголосний і робить його мʼяким, а йотований голосний читається вже без  цієї складової «й». Якщо ж перед йотованою голосною інша голосна, або з цієї букви починається слово, то відповідна літера передає два звуки. У ході виконання цього завдання дитина закріпить знання даного матеріалу. На екрані перед учнем міститься пара слів – нова для кожного етапу завдання. Буква, що в залежності від ситуації може передавати як два звука, так і один, є в обох словах, але в різних позиціях. Ця буква називається у завданні, формулювання якого дитина бачить над парою слів. Учень читає ці слова і визначає на слух та за допомогою знання описаного вище правила, де ця літера позначає два звуки, а де – один. Коли учень робить відповідний до завдання вибір, то проходить на наступний етап до нової пари слів. Кожна пара окремо ілюстрована.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.10
Скільки звуків позначає літера?
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися