Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ігри з різними шифровками, загадками та секретами, схованими за допомогою мовних засобів, — один із найкращих способів вивчення української мови, адже такий формат подачі інформації значно більше схожий на гру, ніж на завдання. Однак, користь від розгадування таких задачок значна, бо дитині простіше запамʼятати кожен урок. Цього разу ключем до знаходження правильної відповіді буде знання абетки. Алфавіт — це набір усіх літер у рамках певної мови. Українська абетка складається з тридцяти трьох літер, деякі з яких позначають один звук, інші можуть позначати два, а, скажімо, «ь» не позначає ніякого звуку взагалі. Водночас вкрай важливо памʼятати не лише те, які літери входять до абетки, а і правильний порядок букв у ній. Однак, просто вчити алфавіт надто нудно для дитини, яка дійшла до цього рівня вивчення мови, адже порядок букв школяр вчив раніше. Натомість ця вправа має форму гри, яка, тим не менш, вимагає чіткого знання абетки української мови. На екрані перед учнем міститься зашифроване слово — нове для кожного етапу. Над ним вказується ключ до розшифрування. Наприклад, треба замінити кожну літеру наступною за алфавітом. Учень аналізує кожну букву послідовно, згадуючи, яка буква є наступною, після чого вписує по черзі ці літери в окрему робочу зону. Там ці букви складаються в слово. Якщо воно записано без помилок і містить усі літери, притаманні своїй граматичній формі, то дитина виконала розшифрування правильно. Далі починається новий етап завдання, де треба виконати аналогічний набір дій з іншим зашифрованим словом. Ключ до його знаходження також буде повʼязаним з алфавітом, але він, цей ключ, може прийняти іншу форму, наприклад, треба замінити кожну літеру вже не на наступну, а на попередню в абетці.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.8
Гра «Відшукай ключ»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися