Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Дитина вже вміє відрізняти словосполучення слів від інших видів комбінацій мовних одиниць. Однак, особливо важливо, аби дитина навчилася відрізняти словосполучення від граматичної основи простого непоширеного речення, яка складається з двох слів. До неї входить підмет і присудок, які найчастіше виражаються в іменнику в називному відмінку та в дієслові. Втім, підметом може бути займенник або навіть прикметник, якщо вони означають того, хто виконує дію. Підмет і присудок є рівноправними членами речення, тож визначити головного серед них не вдасться, що відразу дає змогу визначити, що така комбінація слів не є словосполученням. Крім того, підмет та присудок разом уже виражають досить інформації для завершеної думки, якою є речення. Тож вони вважаються не просто двома синтаксичними членами, а справжнім, цілком самостійним та повним реченням — просто таким, що не має другорядних членів. На екрані перед дитиною міститься кілька комбінацій слів, що розташовані у стовпчик. Комбінації ці різноманітні, але серед них є як словосполучення, так і прості речення. Дитина бачить також, що над робочою зоною з ними знаходиться формулювання завдання, де вказується обʼєкт пошуків у рамках цього етапу вправи. Наприклад, на одному рівні слід вибрати речення, тоді як на іншому необхідно буде виділити словосполучення. Дитина аналізує кожен вираз по черзі, шукаючи в ньому головне слово та ставлячи від нього питання до залежного. Якщо ж вираз підходить під опис, наведений вище, містячи в собі іменник у називному відмінку та дієслово, то перед дитиною — речення. Пунктуаційно їх не відрізнити, адже навмисно для того, щоб заплутати дитину, після кожного виразу, у тому числі й після словосполучення, стоїть крапка.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
І.15
Розрізняємо словосполучення і речення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися