Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Словосполучення — не просто пара слів, які стоять поруч. Це мовна одиниця, яка складається хай і із самостійних слів із власними лексичними значеннями (чим словосполучення відрізняються від фразеологізмів), але таких, що поєднуються та взаємодіють як на лексичному, так і на граматичному рівнях. Тому слова для словосполучення — такий самий будівельний матеріал, як і морфеми — для слова. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься утворювати словосполучення з пари слів. На екрані перед школярем міститься зображення такої пари — нової для кожного наступного етапу вправи. Під парою слів, які мають початкову форму та містять через кому, є каркас двох словосполучень із ними. В одному першим словом є одне з пари, і другому — інше. Залежно від порядку слів у словосполученні змінюється й те, яку форму вони приймають. Наприклад, слова пари «вовк» та «слід». Головне слово є іменником у називному відмінку. Відповідно, для того, щоб зазначити, що слід належить вовку, треба використати два способи перетворення: або перетворити один з іменників на прикметник, або надати одному з іменників форми непрямого відмінка, що відповідає на питання «кого?». Утворюється пара словосполучень: «вовчий слід» та «слід вовка». У каркасі цієї пари вже одне слово є, тож дитині залишається лише взяти друге та виконати з ним усі потрібні перетворення. Ніяких додаткових варіантів немає. Учень має сам вписати в порожні клітинки відповідні слова в правильній формі. Однак, над ними є кнопка зі знаком питання. Натиснувши на неї, дитина побачить приклад подібного перетворення. На новий етап до іншої пари словосполучень дитина пройде тоді, коли впише словосполучення в порожні клітинки на цьому рівні.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
І.12
Утворюємо словосполучення від пари слів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися