Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Звертання — специфічна мовна конструкція, яка означає того, до кого звертається автор речення, мовець. Звертання може бути непоширеним, і тоді воно складається лише з одного слова, або поширеним, і тоді воно складається з кількох слів. Однак, головна риса звертань в української мові полягає в тому, що виключно для них і є кличний відмінок іменників. Це вузькоспеціалізована граматична форма дещо змінює називний відмінок більшості імен, деяких назв живих істот тощо. Тобто кличний відмінок називає не просто когось, про кого говорять, а лише того, до кого звертаються, тобто його «кличуть». У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься доповнювати речення звертаннями. На екрані перед дитиною міститься зображення речення — іншого для кожного наступного етапу завдання. У ньому є порожнина, на місці якої має бути слово-звертання. Під реченням є кілька варіантів того, як воно має виглядати. Усі ці варіанти тотожні лексично і відрізняються лише граматично, адже тільки одне з цих слів вжито в кличному відмінку. Дитина знаходить його та виділяє, після чого проходить на наступний етап завдання, адже потрібне слово відразу посідає своє місце в реченні. На новому етапі буде інше речення, а слово в кличному відмінку теж зміниться. Іноді дитина працюватиме з іменами, іноді — з загальними назвами, які повʼязані з істотами. Втім, категорія кличного відмінка є граматичною, тож і для деяких слів, які називають неживі предмети або явища, вона теж притаманна, що лише підкреслює образність української мови. А ця вправа дозволить дитині краще зрозуміти мету використання кличних слів та отримати досвід у цьому, який стане в нагоді в майбутньому.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
М.3
Доповнюємо речення звертанням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися