Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Однорідні члени речення — поняття синтаксичне, але в мові всі елементи взаємоповʼязані, адже кожне слово водночас являє собою лексичне поняття, граматичну структуру, набір морфем, і водночас воно має певну вагу в реченні. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься визначати, до якої частини мови належать слова, які в конкретному випадку вжитку є однорідними членами певного речення. На екрані перед учнем міститься зображення такого речення — іншого для кожного наступного етапу вправи. У ньому є однорідні члени, і перше, що має зробити школяр, — знайти  їх та подумки виділити. Далі дитина має перевести фокус уваги із синтаксичної ролі та те, до якої частини мови ці слова належать. Визначити це досить легко: треба зрозуміти, що це слово означає та на яке питання воно відповідає. Наприклад, однорідні додатки, які означають предмет та відповідають на питання «кого?», є іменниками. Поряд із робочою зоною з реченням міститься робоча зона з кількома різними назвами частин мови. Школяр вибирає те слово, яке потрібно, після чого проходить на наступний етап завдання, де треба виконати аналогічний набір дій. Ця вправа є актуальною, адже вміння визначати частину мови є вкрай важливим для опрацювання будь-якої теми, адже кожна частина мови має свої характерні риси, граматичні категорії тощо. Крім того, скажімо, підметом здебільшого, хоча й не завжди, є іменник у називному відмінку. Тож звʼязок між синтаксисом та граматикою простежується чіткий.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Л.3
Визначаємо, якими частинами мови представлені однорідні члени речення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися