Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Взагалі-то букви передають на письмі звуки, але все ж між писемним та усним мовленням є певна різниця, яка пояснюється правилами й нормами, традиціями та мовною практикою. Тому букви не завжди передають звук у точності — для цього є транскрипція. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати з нею, записуючи слово за транскрипцією. Вона більш точно та повно передає звуки в конкретному випадку. Це робить транскрипцію водночас і більш зручною, ніж звичайні літери, і менш універсальною, адже якщо голосний у слові наближається за звучанням до іншого, то в транскрипції це має відобразитись, що може викликати плутанину. На екрані перед дитиною міститься зображення героя — іншого для кожного етапу. Цей персонаж має над собою дві діалогові хмаринки. У першій — транскрипція слова, друга є поки що порожньою. Туди треба вписати запис цього слова звичайним чином, тобто буквами з урахуванням правил правопису. Дитина читає слово й розуміє, про що йде мова у фонетичній транскрипції, після чого записує це слово поряд в іншу діалогову хмаринку. Отже, учень має нагоду порівняти, як фонетична транскрипція відрізняється від написання слова. Такий аналіз, який відбувається вже після виконання завдання, є вкрай важливою його частиною, адже дозволяє учню оцінити особливість використання букв у писемній мові для передачі звучання слів. І це при тому, що українська мова в цьому плані досить проста: слова у французькій мові звучать далеко не так, як пишуться, і навіть російська мова в цьому сенсі значно складніша, ніж українська.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.13
Записуємо слова з фонетичної транскрипції
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися