Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Фонетика української мови має певні особливі риси, які відрізняються її від сусідніх словʼянських мов. Зокрема, в українській мові є літера «щ», але, згідно з традиційними її нормами, такого звуку нема. Це одна з відмінностей фонетики української мови від російської, де звук «щ» є в наявності і використовується досить часто. В українській мові при використанні літери «щ» вимовляти все рівно треба комбінацію звуків «шч». Однак, виникає питання: як відрізнити випадки вживання на письмі літери «щ» від вживання комбінації букв «жч»? Адже «шч» та «жч» досить часто можуть зливатись при вимові, що породжує складності. За допомогою цього завдання дитина знайде відповідь на це питання. На екрані перед учнем міститься зображення слова – нового для кожного наступного етапу завдання. У ньому є порожнина, в яку треба вписати або «щ», або «жч». Учень має спочатку зрозуміти лексичне значення цього слова, після чого – прочитати його вголос (якщо це потрібно) або про себе і розуміти, що необхідно вписати у порожнину. Варто памʼятати, що згідно з нормами української мови комбінація звуків «жч», як й інші випадки збігу приголосних, вимовляється максимально чітко. Ця вправа надасть дитині практику в цьому, тож у майбутньому учню не доведеться докладати особливих зусиль для того, щоб відрізнити один випадок написання від іншого, а крім того, найбільш вживані слова учень просто запамʼятає, щоб не допускати помилки в цьому в майбутньому.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.4
Змінюємо приголосні при словотворенні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися