Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

   Дієслово – це самостійна частина мови, яка означає дію або стан, відповідаючи на питання «що робити?» або «що зробити?» та має свої граматичні категорії, притаманні лише їй, наприклад, категорію часу. Для того, щоб впевнено працювати зі словами, які належать до даної частини мови, необхідно, перш за все, вміти ефективно виділяти їх, відмежовуючи у мовленні серед інших слів. Ця вправа присвячена тренуванню такого вміння.

    На екрані міститься зображення  речення – нового для кожного наступного етапу вправи. Завдання завжди залишається одним і тим самим і полягає воно у знаходженні дієслова в реченні. Учень аналізує фразу, розуміючи, яке саме повідомлення вона собою представляє, про що говориться в тексті тощо. Після цього  аналізує кожне слово по черзі, починаючи з першого. Мета – знайти слово, котре означає дію або ж стан предметів, відповідаючи на названі вище дієслівні питання. Коли школяр знаходить це слово, все, що необхідно зробити далі, це просто виділити його – і дитина пройде на новий етап завдання, де треба буде знайти дієслово в іншому реченні. При цьому кожне супроводжується своїми малюнками, які доповнюють візуальний ряд завдання.

    Ця вправа має подвійне значення. З одного боку з її допомогою вдається навчити учня швидко знаходити дієслова в реченні. З іншого боку це завдання дає можливість зрозуміти, наскільки важливим є дієслово для передачі повідомлення, наскільки велику роль грає у фразі. Адже дієслово не дарма здебільшого відіграє роль одного з синтаксичних центрів речення разом з іменником.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
М.3
Знаходимо дієслова в реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися