Починати новий тиждень потрібно з нових цілей та досягнень. Тому наша команда вирішила порадувати своїх маленьких та дорослих користувачів відкриттям п’ятого класу з Української мови. Без перебільшень, на школярів чекає неймовірна кількість нових завдань, веселих персонажів та яскравих нагород. Пропонуємо не гаяти час і скоріше перейти до вивчення нового рівня!
Загальна інформація:
Кожен рівень платформи розрахований на певну вікову категорію. П’ятий клас створений для дітей 10-11 років, які навчаються у середній школі. Вік школяра може відрізнятися залежно від його рівня підготовки та уміння засвоювати нову інформацію. Так, курс може стати корисним і для учнів 4 класу, що значно випереджають шкільну програму, і для шестикласників, які прагнуть надолужити свої знання.
5 клас з Української мови складається із 25 окремих розділів, які разом становлять понад 260 завдань у рівні. Кожен урок — це окремий всесвіт із новими персонажами, цікавими завданнями та необхідними знаннями.
За традицією:
Окрім стандартів МОН України, діти зустрінуться із завданнями за міжнародними стандартами та вправами для поглибленого вивчення теми. Подібні уроки будуть відмічені особливими позначками (зеленими та помаранчевими прапорцями).
За кожний виконаний урок учні зможуть отримати особливі нагороди (для користувачів із підпискою): ігри, наліпки, лабіринти тощо.
Усі вправи містять опис під завданням. У ньому знаходиться інформація про те, які стандарти застосовано в уроці, до яких тем звертається завдання та яка механіка проходження вправи. Це дозволяє полегшити процес виконання уроку, не відволікаючись на те, щоб зрозуміти, у чому полягає суть завдання.
Із чого складається?
Як і завжди, рівень насичений різноманітними вправами на граматику, морфологію, фонетики лексику тощо. Серед них:
- Фонетика. Графіка. Орфоепія. Розділ, який ще раз нагадає учню, із чого складаються слова, які є особливості поділу на склади та як правильно наголошувати слова. Під час написання тексту особливо важливо вміти переносити слова правильним чином, для цього необхідно знатися на правилах поділу слів на склади. Крім того, уроки націлениі на те, щоб пропрацювати з дитиною складні випадки наголосу.
- Словотвір. Вона ж морфологія. Ця тема створена для того, щоб розібратися у будові слова. Як відомо, в українській мові існує багато морфем, як-от корені, суфікси, префікси, афікси тощо. Завдання дитини — навчитися орієнтуватися у них для того, щоб вміти створювати нові слова. Наприклад, зменшено-пестливі форми прикметників.
- Частини мови. Це велика тема, у якій ми окремо розглянемо особливості самостійних та службових частин мови. Детальне пропрацювання іменників, дієслів, прикметників або сполучників дозволить дитині зосередитись на конкретних аспектах саме цієї частини мови, починаючи від написання дієслів із часткою «не» й закінчуючи вживанням розділових знаків у реченнях зі сполучниками.
- Лексикологія. Великий розділ, який спрямований на розширення словникового запасу учня. Під час проходження цього уроку школяр зустрінеться із такими термінами, як-от омоніми, антоніми, синоніми, багатозначні та однозначні слова, пароніми, іншомовні та професійні слова тощо. Тут також можна говорити і про розділ «Фразеологія», який навчить учня відрізняти сталі вислови від фразеологізмів. Така насичена кількість нових слів та виразів допоможе дитині краще орієнтуватися у щоденному потоці інформації та розширить світогляд школяра.
- Типи речень. Цей розділ розповість дитині, що в українській мові можуть існувати більш складні речення, які складаються із декількох граматичних основ. Учні навчаться розставляти сполучники та розділові знаки, а також будуватимуть схеми складних речень.
- Текст. Досить важливий розділ, який обговорить типи текстів, їхню будову, склад та особливості. Сюди ж варто додати й аудіювання. Вправи на слухове сприйняття тексту покращують здатність учнів розуміти та аналізувати усну інформацію.
Отож, у нас є, що вам показати. Сподіваємось, що рівень стане знахідкою для учнів, батьків та вчителів. Мета нашої команди завжди одна — розвиток та освіта дітей у формі гри. Тому швидше досліджувати 5 клас з Української мови!