Маємо радісні новини! Останнім часом наша команда працювала над тим, щоб 10-класники, а отже — майбутні випускники, отримали змогу пройти додатковий навчальний курс з української мови. Тому ми щасливі представити вашій увазі новий повноцінний освітній курс для учнів 10-х класів!
Цього року в основній сесії ЗНО з української мови та літератури було зареєстровано понад 350 000 випускників. Цей предмет є обов’язковим до складання, тому потребує якісної та ґрунтовної підготовки здобувачів освіти. Ми переконані, що вчасна та систематична робота над завданнями з української мови дозволить майбутнім абітурієнтам значно підвищити власні шанси на високі бали, а після — на вступ.
До речі, у 2020 році лише 8 осіб змогли скласти іспит з мови на 200 балів. Наша мета — значно збільшити цей показник шляхом комплексної підготовки.
Найважливіше:
Рівень складається з 259 завдань та 21 повноцінної теми. Призначений для учнів 9-11 класів віком від 15 до 17 років. Курс є повноцінним навчальним продуктом, виконаним за всіма вимогами МОН України, та може слугувати самостійним онлайн-матеріалом для навчання. Розглянуто програму для 10-х класів, однак проходити рівень можуть й учні 9 класів, які відчувають потребу у збільшенні власних знань, та майбутні абітурієнти, що планують вступати до вишів.
Кожне завдання відповідає нашій головній місії — навчання може та має бути цікавим та корисним в житті. Для десятикласників ми підготували нагороди за вдале проходження вправ, сертифікат про завершення курсу, особистий кабінет для відслідковування власної статистики успіхів. До речі, останній дозволяє відкоригувати навчальний план та повернутися до тих тем, що виявились складними для здобувача освіти.
Також нагадуємо про наявність підписки для Вчителя. Викладачі можуть так само реєструватися у нас на сайті та долучати свій клас до проходження завдань. Це дозволить покращити показники учнів, а також стане цікавим варіантом перевірки знань.
А тепер пропонуємо розглянути вибірку тем, з якими буде працювати наш десятикласник:
- Лексикографія. З неї ми розпочинаємо новий курс. Це плавний та важливий вступ до мови 10-го класу. Тут ми згадаємо антоніми та синоніми (звісно, для 10-класів значення слів буде дещо складнішим), розширюємо словниковий запас словами іншомовного походження, відрізняємо омоніми та пароніми за значенням, граємо в лексичні вікторини. Подібні завдання часто зустрічаються й в ЗНО, тому переоцінити їхню важливість — неможливо. Доповнить розділ й наступна тема з фразеології.
- Фонетика та орфоепія. Вся наша мова складається зі звуків. 10 клас передбачає більш глибокий та системний аналіз будови слова. В цьому розділі зустрінуться такі завдання, як-от знаходження м’яких та пом’якшених звуків, зміна значення слова в залежності від його вимови, пошук слів з однаковою кількість слів та звуків, написання фонетичної транскрипції, фонетичні загадки тощо. Окрему увагу ми також приділяємо наголошенню слів, адже це одна з тем, на якій випускники роблять найбільше помилок під час проходження ЗНО з української мови.
- Орфографія. Тут ми розглядаємо найскладніші випадки написання слів, правила та виключення з них. Інформація, що подається в розділі, розподілена грамотно та систематизовано, відповідно до найчастіших помилок учнів. Тут будуть й складні слова, іншомовна лексика, перенесення слів, написання префіксів та, звісно, традиційний словниковий диктант на перевірку знань. Доповнює розділ тема «Складні випадки написання», де розглянуто написання власних та географічних назв, складних та складених числівників тощо.
- Частини мови. Десятикласники вже добре знають, що таке самостійні та службові частини мови з попередніх класів. Головна наша місія в цьому рівні — нагадати, покращити та поглибити знання.
- Мовлення. Окрему увагу ми приділяємо мовленню. В цьому розділі здобувачі освіти звернуть увагу на побудову прямої та непрямої мови, розглянуть правила написання діалогів та гарно засвоять, на чому грунтується культура мовлення. Важливим аспектом тут стане також і стилістика, де десятикласники вдосконалять свої вміння працювати зі стилями та жанрами текстів.
- Україна. Українська мова — невід’ємна частина нашої держави, тому загальноосвітні вправи на знання державних аспектів — це цілком логічне явище. Учні ознайомляться з назвами населених пунктів України, їхнім правильним написанням, остаточно навчаться правильно називати мешканців, будуть досліджувати місцевий колорит та назви традиційних страв, дізнаються більше про права людини.
Все це та навіть більше ми пропонуємо дослідити нашим учням, батькам та вчителям у нашому новому рівні з української мови.
Успіхів у навчанні.