Команда Learning.ua рада потішити неймовірними новинами. Наш сайт поповнився новим освітнім рівнем з математики. Тепер до нас мають змогу долучитися учні 10 класів. Що чекає на цьому курсі, розповідаємо вже зараз!
Головне:
Курс націлений на школярів 15-16 років, які навчаються у старшій школі. Діти можуть бути учнями не тільки 10-х класів. Цей рівень буде доцільним також для дітей 9-х та 11-х класів, якщо вони дійсно відчувають потребу у новому матеріалі або ж хочуть надолужити певні знання. Особливо доцільно пройти цей курс випускникам та абітурієнтам, на яких чекає ЗНО з математики.
Загальна кількість завдань на рівні — 309, тем — 31.
Наш 10 клас включає у себе теми і з алгебри, і з геометрії, що відповідає українським стандартам освіти МОН України. Варто також зазначити, що значна кількість завдань розроблена й за міжнародними стандартами Common Core.
Деякі вправи можуть виходити за рамки української освітньої програми і бути призначеними для поглибленого вивчення. Їх ми відокремили спеціальними позначками — прапорцями. Помаранчевий — для більш глибокого розгляду теми, зелений — завдання виключно за міжнародними стандартами. Виконувати чи пропускати їх — залишається на розсуд самого учня та батьків.
Що залишається незмінним?
1. Система.
Хоч для учнів 1 класів, хоч для десятикласників ми завжди пропонуємо інтерактивність завдань. Вони кольорові, яскраві, сповнені цікавими персонажами, доповнені реальними подіями з життя дітей, адаптовані до сучасних реалій. Наше правило — навчатися має бути весело та цікаво.
2. Мотивація.
У нас існує система бонусів, яка передбачає нагороди за вдало пройдені завдання. Залежно від того, наскільки добре учню вдається вирішувати завдання, ми надаємо спеціальні наліпки, відзнаки, логічні ігри тощо.
3. Особистий кабінет.
Кожен учень має свою сторінку на сайті, яка показує всю інформацію про нього. Там можна знайти дію підписки, статистику проходження рівнів, власний прогрес та аналітику.
Що з нового?
Порівняно з попереднім рівнем, 9 класом з математики, новий курс доповнився більш поглибленим вивченням тем, додав у свій арсенал вивчення тригонометричних функцій, похідних, стереометрії, планіметрії. До того ж, у 10 клас ми додали вивчення логарифмів, які не передбачені українськими стандартами освіти, однак відповідають міжнародним.
Коротко про основні теми:
- Множини. Це один із найбільш базових розділів 10 класу. Тут діти ще раз нагадають собі про те, які існують множини чисел, чим відрізняються раціональні числа від ірраціональних, дробові від цілих та що таке множина всіх дійсних чисел.
- Відсотки. Одна з наших найбільш улюблених тем через свою практичність. Кожного дня у магазинах чи на роботі нам доводиться так чи інакше стикатися з відсотками та їхнім прорахунком. Саме тому цей розділ займає багато уваги. Тут діти пограють у бухгалтера, розрахують відсотки сплавів, побудують діаграми.
- Координатна площина, функції та їхні властивості. Об’ємний розділ, який дозволить школярам нагадати собі особливості роботи з функціями, їхні основні властивості та характеристики. Крім того, десятикласники будуть вирішувати функції за допомогою побудови графіків функції та пошуку точок перетину, які й будуть розв’язками функції.
- Рівняння та нерівності, системи. Застосування теореми Вієта, пошук дискримінантів, розв’язок систем другого ступеня, визначення проміжків, квадратні та біквадратні рівняння — все чекає на учнів під час проходження цієї теми.
- Тригонометрія. Ця тема включає в себе тригонометричні формули, а також розв’язок тригонометричних рівнянь та нерівностей. Діти ознайомляться з радіанами та тригонометричним колом, вивчать формули зведення, додавання, подвійного кута, аргументу тощо, навчаться розв’язувати тригонометричні системи рівнянь та нерівностей.
- Похідна функції, її застосування. Розділ, який пояснить учню значення похідної, можливості її застосування у степеневих та показникових функціях, розкаже, що таке похідна елементарної функції в точці, нулі похідної, рівняння та нерівності з нею.
- Теорія планіметрії. У цьому розділі діти дізнаються такі важливі поняття, як-от теорема Фалеса, Піфагора, Стюарта, Чеви, їхні головні особливості та властивості під час застосування двовимірних фігур.
- Координати та вектори у просторі. За допомогою застосування знань про геометричні фігури та їхні властивості учні зможуть легко впоратись із подібною темою, навчаться працювати з векторами та скалярними добутками, знайдуть відстань між точками, зможуть визначати площини за трьома точками.
- Об’ємні фігури. Розділ геометрії, у якому учні розглянуть піраміди, призми, куби, конуси та циліндри, визначать їхню розгортку, зможуть працювати з площами та об’ємами фігур.
На цьому наш короткий екскурс у новий рівень завершено. На жаль, нам не вистачить часу та місця, щоб розповісти все. Тож долучайтесь до нас, щоб самостійно дослідити новий рівень.
Бажаємо успіхів!