Команда нашої освітньої платформи рада представити учням 8 класів комплекс завдань для вивчення української мови! За допомогою цих вправ можна доповнити отримані у школі знання, відточити навички роботи з різними мовними одиницями, поглибити розуміння кожної теми. Тепер докладніше про рівень.
Головне:
Представлений до уваги курс з української мови підходить для учнів 13-14 років. Вправи у ньому складають цілісний комплекс, який може використовуватися як для додаткового опрацювання окремих тем, так і для самостійного вивчення всієї програми за 8 клас.
Важливо, що всі завдання тут повністю відповідають вимогам МОН України. Крім того, є вправи зі спеціальними позначками — вони створені з урахуванням міжнародних стандартів Common Core. А ще у багатьох темах є завдання, які надають поглиблене вивчення темі. Завдяки цілісності курсу всі попередні вправи розділу ніби підводять до таких ускладнених завдань — і завдяки цьому пройти їх значно легше, ніж аналогічні вправи шкільної програми. Поступове зростання складності стане ледь помітним завдяки тому, що вправи пов’язані тематично, і знання, отримані раніше, допоможуть у наступних темах.
Комплекс завдань підходить не лише для учнів 8 класів. Молодші школярі, які відчувають цікавість до певних тем та вивчення мови загалом, можуть почати працювати з рівнем заздалегідь. Крім того, і учням 9 класів ці завдання будуть корисні, адже вони дозволяють краще зрозуміти теми, які раніше у школі проходили поверхнево.
Залишилася система винагород та бонусів, які дозволяють краще слідкувати за власним прогресом і заохочують до подальшого вивчення мови, а головне — дозволяють сприймати вивчення різних тем без напруги, як гру.
Які теми чекають на учнів?
Школярів чекатиме 300 вправ, розбитих на 25 тем. Це досить великий масив інформації загалом, але завдяки поступовому розкриттю кожного розділу та інтерактивності всі вправи залишаються цікавими для виконання. Разом з тим вони також і максимально адаптовані під стандарти МОН України.
Серед тем:
- Лексикологія. Це перший розділ мови, з яким стикається учень у процесі роботи над курсом. Це знаковий етап, адже тепер школяр не працює з окремими елементами мови, які складає у цілісну картину згодом. Лексикологія — розділ мовознавства, що стосується безпосередньо значення слів. Тож, працюючи з цими вправами, учень відразу тренується працювати з комунікативною функцією мови, а це не лише цікаво, а й вимагає застосування вже отриманих раніше знань.
- Фразеологія. Тема, що присвячена сталим конструкціям. Вона дозволяє поліпшити розуміння мови, слів та відтінків їхніх значень. Не останню роль грає і розуміння багатства мови, її колориту.
- Самостійні та службові частини мови. Це дві теми, в кожній з яких подаються вправи, присвячені вже відомим частинам мови. Водночас подаються особливі випадки їхнього вживання, специфічні форми тощо. Це дозволяє подивитися на моу не як на сувору застиглу систему, а як на живий рухомий інструмент, який може набути певний форм у руках самого мовця — учня.
- Орфографія та основні правила правопису. Акцент у цьому наборі вправ робиться саме на тренуванні практичних навичок правильного написання різних слів. Вивчивши морфологію ще у минулі роки, учень отримав певні базові знання з цієї теми. Однак саме тут він їх систематизує та зможе працювати з окремими, більш складними випадками.
- Словосполучення, речення (просте і складне) та його структури — все це теж вивчається у відповідних темах. Якщо окремі частини мови учень вивчив досить докладно, і тепер працює з особливими випадками та їхніми формами, то тут ще є досить великий обсяг нової інформації, яка поглиблює розуміння синтаксису української мови.
- Текст. Це — найвищий рівень формацій у мові. І у цьому курсі розуміння текстів, робота з ними та вміння їх аналізувати виходить на новий рівень. Мета — поступово та у цікавій формі дати учню такі вправи, аби він згодом сам навчився створювати не лише правильно структуровані, а й унікальні тексти.
- Аудіювання. Традиційний розділ, який має на меті об’єднати мовлення учня на базовому рівні — усному та писемному. Це лише короткий список, адже у одному прес-релізі не передати зміст всього розділу.
Тож запрошуємо переконатися на власному досвіді у користі та цікавості представлених вправ! Учень росте, його навички та володіння мовою кращають, але вправи з learning.ua залишаються таким ж цікавими і захоплюючими.
Успіхів!