Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Синонімія – досить розповсюджене явище, яке стосується всіх самостійних частин мови. Синоніми зустрічаються серед іменників, прикметників і серед дієслів. Вони завжди мають різний корінь, відрізняються за написанням та звучанням, однак, наближуються одне до одного за лексичним значенням. При цьому вони не є однаковими. Лексичне значення слова – досить складне явище. Те, як мовець розуміє слово, як його використовує – все це залежить від великої кількості різноманітних відтінків значення. Відповідно слова можуть бути відносно подібними – і тоді їхня синонімія виражатиметься у тому, що в деяких випадках ці слова можна замінити одне на інше. Іноді рівень такого звʼязку сильніший. Тоді говорять про абсолютну синонімію – такі слова майже тотожні за своїм значенням і фактично в будь-якому контексті замінюють одне одного. Абсолютних синонімів дуже мало, вони зазвичай утворюють пари слів, тоді як звичайних – значно більше, і вони гуртуються у синонімічні ряди. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься розрізняти відтінки значень слів з таких рядів. На екрані перед дитиною міститься речення – нове для кожного наступного етапу. Воно є неповним, адже в ньому бракує одного слова. На його місці – порожнина. Дитина бачить під реченням ряд слів, які претендують на це місце. Всі вони синоніми і в чомусь схожі за значенням, однак, дійсно підходить до даної синтаксичної конструкції лише одне слово серед всіх них. Завдання полягає у тому, щоб визначити це слово і перенести його на відповідне місце у фразу. Для цього дитина порівнює кожне з них і знаходить таке, що за всіма відтінками значень підходить для контексту.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
К.1
Доповнюємо речення синонімом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися