Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Кожне слово, яке належить до так званих самостійних частин мови, має власне лексичне та граматичне значення. При цьому, коли співрозмовники спілкуються за допомогою не поодиноких слів, а речень, слова мусять повʼязуватись на обох цих рівнях, маючи до всього цього ще й певну синтаксичну роль. Як саме реалізується такий звʼязок? Якщо говорити про граматичний рівень, то за допомогою тої морфеми, яка має ядро граматичного значення, тобто за допомогою правильно підібраних закінчень. У ході виконання цього завдання ученб тренуватиметься вже наявні слова в реченні повʼязувати між собою за допомогою правильного підбору закінчень. На екрані перед дитиною міститься речення – нове для кожного наступного етапу вправи. Деякі слова, які в ньому є, залишаються неповними – у них нема закінчень. Учень має прочитати речення та за його змістом зрозуміти, які закінчення слід вписати у порожні квадратики у словах, аби зберегти цілісність та змістовність речень, і водночас – звʼязати слова між собою. Варто памʼятати, що граматичне та лексичне значення не існують ізольовано. Натомість вони цілком взаємопов'язані, тож для того, аби зміст повідомлення не перетерпів непотрібних змін, необхідно слідкувати за правильним використанням роду, числа та відмінку – в іменних частинах мови, а часу й особи – у дієслові. Коли школяр вписує потрібні закінчення до всіх неповних слів, то проходить на новий етап до іншого подібного речення. Ця вправа звертає увагу учня саме на ту морфему, яка відповідає за граматичний звʼязок слів, тож в майбутньому приділятиме їй потрібну увагу і не допускатиме помилок, що зустрічались раніше при спробах утворити поширене речення.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.4
Пов'язуємо слова у реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися