Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Ця вправа дає дитині можливість зробити наступний крок на шляху до практичного опрацювання синтаксису. Цього разу учню пропонується самостійно утворити цілком завершене цілісне речення, маючи певні слова на вибір. На екрані перед дитиною знаходиться каркас речення – нового для кожного наступного етапу вправи. У ньому є перше й останні слова, які є орієнтирами – з їхньою допомогою легше зрозуміти, про що речення та яка його головна думка. У реченні пропущено не одне слово, а відразу кілька. Під фразою знаходяться варіанти, які претендують на те, щоб поєднатись у єдину структуру. Варіанти структуровано таким чином: словоформи кожного пропущеного члена речення займають окремий рядок. Лексично вони тотожні, тож, вивчаючи варіанти, дитина розуміє сенс речення. Залишається лише підібрати такі словоформи, щоб всі члени цієї синтаксичної конструкції ефективно узгоджувались між собою та будували цілісну мовну одиницю. Школяр, орієнтуючись не лише по першому й останньому словам речення, а й по тому, як можуть співвідноситись словоформи, вибирає ті з них, які потрібно. Коли дитина натискає на ту словоформу, яка, як він вважає, підходить для даного речення, вона займає своє місце у ньому. Коли школяр зробить це з усіма словами і утворить повністю готове речення, то пройде на новий етап завдання, де треба виконати аналогічні дії. Ця вправа демонструє, як слова граматично та лексично «чіпляються» одне до одного, поєднуючись водночас і послідовно, і цілісно. Це дасть можливість по-новому подивитись на речення та краще осягнути його структурні особливості. І різноманіття текстової інформації робить виконання завдання більш цікавим для школяра.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.3
Утворюємо зв'язне речення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися