Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Інколи слова, які мають різне лексичне значення у певних формах та мовних ситуаціях набувають тотожного звучання, а час від часу – й однаково пишуться. Ці слова не просто різні за значенням, а й навіть належать до різних частин мови. Із такими випадками й познайомиться дитина у ході виконання цього завдання. На екрані перед школярем міститься зображення двох речень. Кожне знаходиться у своїй робочій зоні та супроводжується своїм малюнком, наприклад, зображенням якогось персонажа, про якого йде мова у цих фразах. Дитина читає обидва речення і бачить, що в обох є певне слово, яке хоча б читається або й пишеться однаково. При цьому школяр звертає увагу на те, що ці слова означають різне і відповідають на різні питання. Під реченнями міститься кілька назв різних частин мови. У формулюванні завдання також вказано, які саме слова слід опрацювати, тож учень не заплутається. Залишається лише проаналізувати вказане слово у кожному з двох контекстів, аби визначити, якою частиною мови воно є у даному випадку. За допомогою своїх знань про частини мови (на які питання відповідає дієслово, а на які – іменник, що означає прикметник та яку роль у спілкуванні відіграє прислівник й з якими словами він повʼязується), дитина вибирає з-поміж варіантів, наведених внизу, якими частинами мови є ці слова. Коли учень робить свій вибір, то проходить на наступний етап вправи, де треба виконати аналогічний набір дій. Це явище є досить рідкісним, але знати про нього необхідно, тим паче, що такі співпадіння написання слів, що є настільки різними, є досить цікавим явищем саме по собі і посилює інтерес школяра до вивчення мови загалом.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
К.7
Вибираємо, якою частиною мови виступає слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися