Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Речення – це завершене повідомлення, що містить у собі певну думку, цілком цілісну та закінчену. Цим речення відрізняється від словосполучення, яке є просто більш докладним описом або назвою чогось. Речення має граматичну основу – головні слова, навколо яких групуються всі інші. Граматична основа будь-якого речення – це підмет і присудок. Підмет – це обʼєкт, що виконує дію. Він є центром повідомлення. Присудок – це та дія, яку виконує підмет. Оскільки перша частина граматичної основи відповідає на питання «хто?» або «що?», а друга – на питання «що робить?», то підметом найчастіше буває іменник, тоді як присудком виступає дієслово. Це відбувається не завжди. Наприклад, іноді підметом може бути займенник або числівник – все залежить від контексту. Тому при вивченні даної теми, не дивлячись на тісні звʼязки між граматикою та синтаксисом, орієнтуватись в першу чергу слід саме на роль цих слів. У ході виконання даного завдання дитина шукає головні слова у реченні, орієнтуючись за питаннями. На екрані перед учнем міститься нове для кожного наступного етапу вправи речення. Під ним є відповідні для граматичної основи питання. Біля кожного є позначення для них: біля питання підмета є одна риска, біля питання присудка – дві паралельні. Учень має проаналізувати всі слова у реченні і перемістити під підмет, тобто під слово, яке відповідає на питання «хто?» або «що?» одну риску, а під присудок, тобто під слово, яке відповідає на питання «що робить?», – дві. Коли учень таким чином підкреслить граматичну основу, то пройде на наступний етап вправи.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ї.12
Головні слова в реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися