Добігає кінця наша подорож країною мови в курсі «Українська мова. 1 клас». Звісно, сумно прощатися з добрими друзями — жителями чарівних царств. Але залишився ще один урок, упродовж якого ми все ще будемо гостювати в царстві текстів. На минулому уроці ми доповнили свої знання про основні ознаки й суттєві особливості тексту. Тепер ми знаємо, що текст мусить мати певний єдиний зміст, тобто бути цілісним. Ще однією ознакою тексту є зв’язність, тобто речення мають бути пов’язані між собою. Текст має бути завершеним, тобто, мати завершення думки, яка висловлюється. Речення в тексті мають бути розміщені в певному порядку, який не порушуватиме загального змісту, тобто, послідовно.

На часі дослідження такого поняття, як заголовок. Що таке заголовок тексту, навіщо він потрібен і що відображає? На всі ці питання Вчитель має відповіді. Сьогодні він пояснить нам, що заголовок передує цілому тексту або його фрагменту, позначаючи його назву. Заголовок відображає й допомагає нам дізнатися, про що йдеться в тексті. Ми послухаємо пояснення Вчителя й разом розберемо приклади.

Ця тема на перший погляд може здатися важкою. Але вірні помічники Вчителя — яскраві ілюстрації — допоможуть краще запам’ятати матеріал і перетворять урок на цікаву гру.