Ми й далі подорожуємо чарівною країною мови, а учитель невтомно знаходить для нас нову, напрочуд цікаву інформацію про її жителів.

На минулому уроці він познайомив нас із граматичною категорією рода іменників. Він розповів, що рід в українській мові найчастіше виражається в трьох значеннях: чоловічий, жіночий і середній. Також ми отримали від Учителя чіткий план дій для визначення роду іменника й дізналися про те, що деякі іменники в українській мові мають одну форму на познаку кількох родів.

Сьогодні ж Учитель розповість нам про таку словозмінну категорією іменників, як відмінок. Ми дізнаємося, що для зв’язку іменника з іншими словами в словосполученні або реченні ми маємо змінювати його відмінкову форму. Саме от така зміна іменника називається відмінюванням або змінюванням за відмінками. Учитель пояснить, що в українській мові є сім відмінків, кожний із яких має свою назву та пару запитань, за якими змінюються іменники. Насамкінець Учитель розповість нам про роль відмінкових форм іменників у реченні.

Викладений теоретичний матеріал ми підкріпимо детальними прикладами, які будемо розбирати разом з Учителем. Наприкінці уроку він підіб’є підсумок і дасть нам завдання для самостійного опрацювання.

Цей урок, як і всі попередні, обіцяє бути насиченим і цікавим. Але тема дуже об’ємна і складна. Упродовж її вивчення нам не обійтися без допомоги яскравих ілюстрацій і привітних персонажів. Усі разом наші добрі провідники країною мови допоможуть легко впоратися зі складним матеріалом. Вони перетворять урок на цікаву гру й не дадуть нам нудьгувати. Звісно ж, як і зазвичай, знання, засвоєні із задоволенням, запам’ятаються якнайкраще!