Триває наша подорож чарівною країною мови. Просто зараз ми відвідуємо царство словосполучень, речень і текстів, а Вчитель, як справжній гід, знову і знову знаходить для нас напрочуд корисну інформацію про його жителів.

На минулому уроці ми познайомилися з планом тексту. Учитель нагадав нам відомості про мікротеми, що їх ми вивчали раніше, й пояснив, що до кожної мікротеми можна підібрати заголовок. А отже, склавши пронумерований перелік таких заголовків, ми створюємо план усього тексту.

Сьогодні ж ми познайомимося з поняттям теми й мети тексту та вивчимо загальні відомості про типи текстів. Учитель пояснить, що кожний текст має тему та мету. Тема — це сюжет тексту, а мета — це те, заради чого він був створений. Ми дізнаємося, що, орієнтуючись на мету, тексти розподіляють за типами. Учитель перелічіть особливості кожного з типів, розкриє мету кожного з типів та наведе зрозумілі приклади. Наприкінці уроку він підсумує пройдений матеріал, і дасть нам завдання для самостійного опрацювання.

Одна з найцікавіших, тема про поділ текстів за типами доволі складна. І, звісно ж, нам довелося б непереливки, якби не весела вдача Вчителя та його вірні помічники. Адже вони завжди допомагають нам у засвоєнні нових знань. Сьогодні впродовж уроку, як і зазвичай, до нас знову завітають приязні персонажі і яскраві ілюстрації. І, звісно ж, перетворять урок на захоплюючу гру! А всі ми добре знаємо, що знання, отримані в атмосфері ігор і розваг, засвоюються якнайкраще.