Триває наша захоплююча подорож чарівною країною мови. Просто зараз ми гостюємо в царстві прикметників.

На минулому уроці Учитель розповів нам про змінювання прикметників за числами. Ми ще раз згадали про те, що прикметник у мовленні зазвичай пов’язаний з іменником, і з’ясували, що він так само, як і іменник, змінюється за родами й числами. Учитель пояснив нам, що прикметник завжди вживається в тому ж числі, що й пов’язаний із ним іменник.

Сьогодні ж ми познайомимося із категорією роду прикметників. Учитель нагадає нам, що рід прикметника завжди відповідає роду іменника, з яким він пов’язаний. Також ми з’ясуємо, що рід прикметника — це змінна категорія. Учитель пояснить, що один і той самий прикметник може узгоджуватися з різними іменниками, і відповідно змінювати рід. Ми дізнаємося, на які питання відповідають прикметники чоловічого, жіночого й середнього роду і які вони мають закінчення.

Викладений теоретичний матеріал Учитель підкріпить детальними зрозумілими прикладами, які ми розберемо з його допомогою. Наприкінці уроку він підіб’є підсумок і дасть нам завдання для самостійного опрацювання.

Як і будь-який урок із вивчення нової теми, сьогоднішнє дослідження обіцяє бути динамічним і цікавим. Але тема складна й насичена, тож нам не обійтися без допомоги вправних помічників. Сьогодні до нас, як і зазвичай, завітають яскраві ілюстрації і привітні персонажі. Вони перетворять урок на цікаву гру й не дадуть нам нудьгувати. Новий матеріал запам’ятається якнайкраще, адже ми будемо навчатися граючи!