Огляд рівня 1 клас з Математики
Курс 1 клас з Математики призначений для дітей, віком від 6 до 7 років. Особливістю цього рівня є те, що він може стати як чудовим доповненням до основного навчання у школі, так і окремим курсом для отримання навичок з Математики. Завдяки цим тренажерам першокласники зможуть не тільки дізнатися щось нове, потренувати вже вивчене, а й позмагатися зі своїми однолітками в правильності вирішення тих чи інших завдань. Проходити цей рівень можна незалежно від школи, у тому темпі, який є комфортним для дитини. Саме в цьому полягає запорука успіху для кращого засвоєння навчального матеріалу.
Пропонуємо вашій увазі кілька варіантів вправ, які допоможуть краще зрозуміти, що саме чекатиме на школярів під час проходження рівня 1 клас (Математика).
Вправа націлена на те, щоб навчити дитину дії додавання. Кольоровий персонаж, звуковий супровід та можливість одразу вирішити не один, а три приклади, аби отримати правильну дію. Завдання, що не потребує складних зусиль, але є цікавим та захоплюючим.
Г.3 Розглядаємо лінійку та створюємо власні приклади:
На цьому етапі дитина навчається не тільки простим математичним діям, а й знайомиться з таким вимірювальним приладом, як лінійка. Крім цього, тренажер розвиває логіку і дозволяє створювати власні приклади.
Є.7 Виконуємо віднімання у стовпчик (двоцифрові та одноцифрові):
Основна мета цього тренажера — навчити першокласників дії віднімання. Варто зауважити, що у нас є вправи як на звичайні дії, так і на дії у стовпчик. Завдяки цьому можна не боятися, що у подальшому дитина може не зрозуміти, як вирішувати поставлене перед нею завдання.
Й.1 Оцінюємо кількість планет:
Такий тренажер допоможе отримати навичку відчувати кількість предметів з першого погляду. Вправа націлена на те, щоб стати першим кроком до вивчення математичних нерівностей.
Р.6 Вивчаємо базові геометричні фігури:
Завдання цього типу більше потрібні саме для ознайомлення дитини із теоретичною базою. Розглядаються такі геометричні фігури, як точка, пряма, відрізок, ламана та крива. Вправа є досить простою, але від того не менш цікавою та пізнавальною.
Р.8 Доповнюємо геометричні фігури:
Під час проходження цієї вправи малеча вчиться мислити логічно та послідовно. Вона має знайти необхідну деталь, аби утворити певну геометричну фігуру. По суті, цей тренажер є продовженням попереднього і відрізняється лише складністю фігур.
Досить цікаве завдання для першого класу. Необхідно пересунути градусну шкалу так, щоб вона показувала певну кількість градусів. Тут, по-перше, школяр вчиться розуміти всі позначки термометра, що надзвичайно необхідно у повсякденному житті. А по-друге, продовжує практикувати свої вже набуті уміння з математики.
У цьому завданні першокласник починає вивчати одну із найпотрібніших у житті тему — дні тижня та час. У легкій та веселій формі, із жартівливими персонажами навчання стає справді насолодою, а понеділок, вівторок та середа швидко займають чітко визначені позиції не тільки у завданні, а й у голові.
Чи варто і казати щось про користь цього тренажера? Шахи — це гра для справжніх розумників, вона розвиває роботу мозку, логічне та математичне мислення. З допомогою цього тренажера можна не тільки легко навчитися орієнтуватися в координатах і графіках, а й зрозуміти принцип дії шахової дошки.
Л.9 Зрівняймо масу:
Вправа «Зрівняй ваги» — це чудовий приклад того, як дитина може, не докладаючи багатьох зусиль, навчитися легко орієнтуватися у вазі предметів. До того ж, цей тренажер прекрасно підійде дітям, які поки що не дуже розуміються на одиницях вимірювання ваги.
Розділ «Дроби» включений в програму 1 класу, тому що того вимагають міжнародні стандарти. Українські освітні стандарти не вимагають від дітей знань з цієї теми у віці 6-7 років. Всі завдання зроблені так, щоб бути наглядними та зрозумілими дитині цього віку.
Так, наприклад є завдання на вивчення діаграм. Діти мають можливість потренувати логіку та звикнути до пропорційного мислення. Яку частину необхідно додати або ж навпаки прибрати — знання щодо частини від цілого вкрай важливі для дитини.
Однак, нагадуємо, що ці завдання є додатковими, і рішення вчити дану тему приймається за власним розсудом.
Ось такі завдання чекають на першокласників на курсі математики. Ми щиро сподіваємось, що усі вправи стануть корисними, пізнавальними та неодмінно веселими. Тож нехай ваша малеча навчається із справжнім задоволенням!