На минулому уроці ми дізналися, що слова в українській мові мають безліч слів-родичів, які звучать і пишуться по-різному, але мають близьке значення. Водночас, є слова, які мають не просто різне, а протилежне значення. Їх називають антонімами. Наприклад, холодний і гарячий — це протилежні ознаки. Світло й темрява, радість і сум — це також протилежності одне одного.

Вміння визначати слова з протилежним значенням — це також дуже важлива навичка для розвитку мовлення. Отже, Вчитель приготував для нас урок на цю тему.

Сьогодні ми будемо підбирати слова, протилежні за значенням. А на допомогу нам прийдуть веселі персонажі та яскраві ілюстрації.

Ми побачимо й почуємо основне слово, потім Вчитель прочитає перелік слів, з яких треба буде вибрати таке, що має протилежне значення.

Цей урок вимагатиме зосередженості й уваги. Але треба пам’ятати, що Вчитель завжди радий прийти на допомогу, і навіть помилкова відповідь — не привід для смутку. Крім того, нашими помічниками будуть приязні персонажі. Тож нудьгувати не доведеться!