Наша подорож чарівною країною мови триває. Наразі ми гостюємо в царстві речень. На минулому уроці ми дізналися, які бувають речення за метою висловлювання. Навчилися розрізняти розповідні, питальні і спонукальні речення та з’ясували, які розділові знаки ставляться в кінці них.

Сьогодні Вчитель розповість нам про те, що речення також поділяються на типи за емоційним забарвленням. З молодших курсів ми пам’ятаємо, що розповідні, питальні і спонукальні речення можуть вимовлятися з різною емоційністю. Одні з них вимовляються зі спокійною інтонацією й належать до неокличних. Інші — наділені яскравим емоційним забарвленням і належать до окличних. Окрему увагу Вчитель приділить знаку оклику, яким виділяються окличні речення.

На нас чекає цікавий, динамічний та дуже насичений урок. Щоби не втрачати робочого настрою, ми послухаємо пояснення Вчителя, а приклади будемо розбирати з його допомогою. Наприкінці уроку Вчитель підіб’є підсумок і дасть нам завдання для самостійного опрацювання. Звісно ж, до нас, як і зазвичай, завітають бажані гості. Веселі персонажі стануть нашими провідниками до нових знань, а яскраві ілюстрації супроводжуватимуть кожний приклад. На уроці, який більше нагадує цікаву гру, ми точно не будемо нудьгувати. А матеріал, засвоєний із задоволенням і цікавістю, запам’ятається якнайкраще.