Ми й далі мандруємо країною мови й радо запрошуємо до подорожі учнів 4 класів. Наразі тривають наші відвідини царства займенників.
На минулому уроці ми дослідили відмінювання особових займенників. Учитель розповів, що оскільки особові займенники відповідають на питання, властиві іменнику, вони так само, як іменники, змінюються за відмінками. Проте у відмінюванні особових займенників є кілька важливих особливостей. Ми дізналися, що під час відмінювання особових займенників змінюється не тільки закінчення, а й основа слова. Форми родового та знахідного відмінків у особових займенників збігаються. А під час творення форм, які вживаються з прийменниками, або форми орудного відмінка, у займенників третьої особи на початку основи завжди додається літера «н».
Сьогодні ж ми повторимо й доповнимо відомості про присвійні займенники. Учитель нагадає нам, що присвійними називають займенники, які вказують на належність предмета будь-якій особі. Він пояснить, що присвійні займенники замінюють собою прикметники зі значенням належності і відповідають на ті самі питання. Так само, як і прикметники, присвійні займенники змінюються за родами, числами і відмінками. Окрему увагу Учитель приділить тому, як відрізнити присвійні займенники «його» та «її» від схожих за звучанням і написанням форм родового відмінка особових займенників «він» та «вона». Насамкінець, він розповість про правильне і доцільне використання присвійного займенника «їхній».