Ми й далі подорожуємо країною мови. Саме от зараз тривають наші відвідини царства іменників. На минулому уроці разом з Учителем ми повторили й закріпили вивчений раніше матеріал про про іменники, їхні властивості й ознаки. Наприклад, на які питання вони відповідають. Які іменники відповідають на питання «Що?», а які — на питання «Хто?», і чому саме так. Також ми дізналися, що іменник — це хіба не єдина частина мови, яка може назвати буквально все, що нас оточує. На часі повторення матеріалу про іменники, що називають істот і неістот.

На сьогоднішньому уроці ми повторимо, які іменники належать до назв істот, а які називають неістот. З’ясуємо, що значення істот і неістот у граматиці відрізняється від поняття живого й неживого в природі. Наприклад, назви сукупності живих істот та назви мікроорганізмів відповідають на питання «Що?» і належать до неістот. Водночас, назви деяких іграшкових виробів, які наділяються людськими рисами й набули особистості, залежно від значення в тексті, можуть належати й до істот, і до неістот.

Разом ми послухаємо пояснення вчителя та розберемо приклади. А для того, щоби матеріал запам’ятався якнайкраще й урок минув, наче цікава гра, на допомогу нам прийдуть веселі персонажі та яскраві ілюстрації. Уперед, подорож країною мови триває!