Ми й далі подорожуємо країною мови, і все ще гостюємо в царстві іменників. На минулому уроці Вчитель нагадав нам про форми однини та множини й пояснив, що це — граматична категорія, яка допомагає зрозуміти, йдеться про один об’єкт чи про кілька. Ми також дізналися, що в українській мові є групи іменників, які вживаються винятково в множині й не мають форми однини та навпаки.
Сьогодні Вчитель розповість нам про близькі та протилежні за значенням іменники. Як і будь-яка інша самостійна частина мови, іменники мають синоніми й антоніми, тобто слова, близькі або протилежні за значенням. Ми дізнаємося, скільки антонімів та синонімів можна підібрати до іменника, чим відрізняються тематичні групи й синонімічні ряди та з’ясуємо, що іменники-синоніми та іменники-антоніми мають відповідати на одне й те саме питання.
Урок обіцяє бути насиченим і цікавим. Та нам належить дізнатися багато нового матеріалу, і це вимагатиме від нас максимальної зосередженості й уваги. А отже, ми не будемо виконувати самостійних вправ, натомість, послухаємо пояснення Вчителя й разом із ним розберемо приклади. Як зазвичай, пояснюючи новий матеріал, Учитель покличе на допомогу своїх вправних помічників. Приязні персонажі стануть нашими провідниками у світ нових знань, а яскраві ілюстрації допоможуть перетворити урок на цікаву гру. Звісно, нудьгувати нам не доведеться!