Триває наша мандрівка чарівною країною мови, і ми радо запрошуємо до подорожі учнів 4 класів. На минулому уроці ми завершили відвідини царства іменників і рушили далі. В останній день візиту ми дослідили особливості вживання прийменників із відмінковими формами іменників. Учитель пояснив, що різні прийменники зіставні з іменниками в різних відмінках. Деякі з них можуть поєднуватися тільки з одною відмінковою формою, деякі — з двома й більше. А деякі відмінкові форми іменників не передбачають поєднання з прийменниками взагалі.

На сьогоднішньому уроці ми прибудемо до царства прикметників та разом з Учителем повторимо й доповнимо загальні відомості про його жителів. Учитель нагадає нам про те, що основне лексичне значення прикметника — це назва ознаки чи якості предмета. Тобто жителі цього царства називають будь-які поняття, до яких можна поставити питання «Який?», «Яка?», «Яке?», «Які?» або «Чий?», «Чия?», «Чиє?», «Чиї?». Також ми згадаємо, що основними граматичними категоріями прикметників є рід, число та відмінок. Проте, на противагу іменникам, прикметники змінюються за всіма цими категоріями.

Учитель приділить увагу кожній з описаних відомостей і наведе зрозумілі приклади на підтвердження правил. Наприкінці уроку він підіб’є підсумок і дасть нам завдання для самостійного опрацювання.