Наша подорож країною мови триває. На часі нові пригоди в царстві прикметників. Учитель уже нагадав нам загальні відомості про прикметники та розповів про їхній зв’язок з іменниками.

Сьогодні ж ми поговоримо про лексичне значення прикметників. Зокрема, Учитель нагадає нам про поняття прямого й переносного значення слів та покаже, яке чарівне мовне розмаїття нам дарує можливість вживати одні й ті самі прикметники в обох цих значеннях. Люди здавна користувалися словами, що називають ознаки, для урізноманітнення свого мовлення. Одним з основних інструментів художньої літератури є саме послуговування прикметниками. І безперечно, уміння послуговуватися прикметниками в переносному значенні зробить нашу мову дійсно образною й різноманітною. Про це й розповість нам Учитель.

Упродовж цього уроку ми не будемо виконувати самостійних тренувальних вправ. Натомість, разом послухаємо пояснення Вчителя, розберемо приклади й отримаємо завдання для самостійного опрацювання. Як і зазвичай, урок не мине без участі приязних персонажів та яскравих ілюстрацій. Адже вони допомагають нам успішно засвоювати матеріал, перетворюють навчання на цікаву гру й не дають нудьгувати під час уроку. Що може бути краще, ніж навчатися граючи?