Триває наша мандрівка чарівною країною мови, і ми радо запрошуємо до подорожі учнів 4 класів. Просто зараз ми гостюємо в царстві іменників, і Вчитель, як справжній дослідник, відшукує для нас нові цікавинки про його жителів.

На минулому уроці ми познайомилися з групою іменників, які не змінюють закінчень під час відмінювання. Учитель перелічив групи незмінюваних іменників та назвав слова, які є винятком з правила. Окрему увагу він приділив визначенню відмінка незмінюваних іменників.

На сьогоднішньому уроці ми дослідимо особливості вживання прийменників із відмінковими формами іменників. Учитель пояснить, що різні прийменники зіставні з іменниками в різних відмінках. Деякі з них можуть поєднуватися тільки з одною відмінковою формою, деякі — з двома й більше. А деякі відмінкові форми іменників не передбачають поєднання з прийменниками взагалі. Учитель приділить увагу кожному з описаних варіантів і наведе зрозумілі приклади на підтвердження правил. Наприкінці уроку він підіб’є підсумок і дасть нам завдання для самостійного опрацювання.

Цей урок завершує тему відмінювання іменників. Але він не менш насичений і складний за попередні. Тож аби ми не втомилися і не занудьгували під час занять, на урок до нас завітають веселі персонажі та яскраві ілюстрації. З їхньою допомогою ми легко впораємося із засвоєнням нового матеріалу.