Сьогодні Вчитель розпочинає мандрівку країною мови для учнів 4 класів. Перший пункт призначення — царство Лексики. Упродовж цієї частини подорожі ми повторимо, закріпимо й доповнимо знання про значення слів.

На сьогоднішньому уроці Вчитель нагадає нам вивчені раніше відомості про лексичне значення слова. Звісно ж, і доповнить їх новими, напрочуд цікавими подробицями. Ми згадаємо, що лексичне значення слова — це поняття, яке ототожнюється з предметом, ознакою, дією чи явищем, які воно називає. Тобто, лексичне значення — це зміст, який ми вкладаємо в слово. Також Учитель нагадає нам, що лексичне значення мають тільки ті слова, які належать до самостійних частин мови. Крім того, ми згадаємо, що в українській мові слова можуть мати одне або кілька значень. За кількістю значень слова поділяють на однозначні й багатозначні. Також Учитель запропонує повторити відомості про пряме й переносне значення слів. Разом ми згадаємо відомості про те, що пряме значення слова — це його основне лексичне значення, а переносне — це образна назва, яка переносить певні якості з одних понять на інші. Як і зазвичай, для кожного правила Вчитель підбере прості й зрозумілі приклади, а наприкінці уроку надасть нам завдання для самостійного опрацювання.

Перший урок нового курсу, звісно ж, обіцяє бути настільки ж насиченим і динамічним, наскільки і складним. Але Вчитель та його вірні помічники із нетерпінням чекали на нас із новими, неймовірно цікавими й веселими уроками в 4 класі. Як і зазвичай, вони перетворять засвоєння нового курсу на казкову подорож і точно не дадуть нам нудьгувати!