Ми й далі подорожуємо чарівною країною мови й радо запрошуємо учнів 4 класів приєднатися. Саме зараз триває наш візит до царства іменників.

На минулому уроці ми дослідили початкову форму іменника та особливості його змінювання за відмінками. Учитель нагадав нам, що початковою формою іменника називають форму називного відмінка однини. Він пояснив, що початкова форма послуговує для визначення граматичних та морфологічних властивостей іменника. Саме у формі називного відмінка однини ми можемо визначити рід іменника. Також Учитель нагадав нам, які відмінки є в українській мові, та для чого потрібне змінювання іменників за відмінками.

На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитися розрізняти відмінки у випадках, коли відмінкові форми звучать однаково. Учитель пояснить, що в деяких відмінках форми іменника збігаються. Так, питання для іменників, що називають неістот, однакові в називному та знахідному відмінках. А давальний та місцевий відмінки мають майже однакові питання, за винятком прийменника в місцевому. Учитель нагадає методи визначення відмінка, що їх ми досліджували на минулих уроках, та додасть ще кілька зручних способів для підстраховки. Наприкінці уроку він підіб’є підсумок і надасть нам завдання для самостійного опрацювання.

Цей урок вимагатиме від нас особливої зосередженості й уваги. Аби ми не втомилися й не занудьгували, на допомогу, як і зазвичай, прийдуть вірні друзі й помічники Вчителя. Разом із нами працюватимуть приязні персонажі та яскраві ілюстрації. І звісно ж, ми легко впораємося із засвоєнням нового матеріалу.