Наша подорож країною мови набирає обертів. Відвідини царства морфем тривають, і Вчитель щоразу знаходить для нас нову, напрочуд цікаву інформацію про його жителів. На минулому уроці ми дослідили префікс і дізналися, що це — значуща, проте не обов’язкова частина слова, яка стоїть перед коренем і виконує словотворчу функцію. Учитель пояснив, у чому полягає словотворча функція префікса і як із його допомогою можна утворити багато споріднених слів. Також ми дізналися план дій для визначення префікса під час розбору слова за будовою.

На сьогоднішньому уроці ми поглибимо знайомство із суфіксом. Учитель розповість нам, що суфікс — це значуща частина слова, яка стоїть після кореня й також виконує словотворчу функцію, можливо, навіть значно ширшу, ніж у префіксу. Ми дізнаємося, що з допомогою суфіксів можна створити з однієї частини мови іншу, надати поняттю пестливого значення, або ж, навпаки, негативного і зневажливого. Викладений теоретичний матеріал Учитель, як і зазвичай, підкріпить зрозумілими прикладами. Наприкінці уроку він підіб’є підсумок і дасть нам завдання для самостійного опрацювання.

Тема будови слова і словотвору складна й об’ємна. Звісно ж, нам не обійтися без допомоги яскравих ілюстрацій і приязних персонажів. Як і зазвичай, вони завітають до нас і допоможуть якнайкраще запам’ятати новий матеріал. На уроці, що перетворюється на цікаву гру, просто неможливо нудьгувати!