Ми й далі мандруємо країною мови. Тривають наші відвідини царства речень. На минулому уроці ми згадали й доповнили раніше вивчений матеріал про типи речень за метою висловлювання. Учитель нагадав нам, що таке розповідні, питальні і спонукальні речення, та разом ми потренувалися відрізняти їх одне від одного. Окрему увагу Вчитель приділив розділовим знакам, які ставляться в кінці речень різних типів.
Сьогодні ж ми поговоримо про типи речень за інтонацією або, як ще кажуть, за емоційним забарвленням. З молодших курсів ми пам’ятаємо, що розповідні, питальні і спонукальні речення можуть вимовлятися з різною емоційністю. Одні з них ми вимовляємо зі спокійною інтонацією, отже, вони належать до неокличних. Інші — наділені яскравим емоційним забарвленням і належать до окличних. Про це й нагадає нам Учитель. Окрему увагу він приділить знаку оклику, яким виділяються окличні речення.
Урок обіцяє бути цікавим, динамічним та насиченим. Аби не втрачати робочого настрою й не робити зайвих помилок, ми послухаємо пояснення Вчителя, а приклади будемо розбирати з його допомогою. Наприкінці уроку Вчитель підіб’є підсумок і дасть нам завдання для самостійного опрацювання.
Звісно ж, як і зазвичай, Учитель покличе своїх вправних помічників. Веселі персонажі стануть нашими провідниками до нових знань, а яскраві ілюстрації супроводжуватимуть кожний приклад. На уроці, який більше нагадує цікаву гру, ми точно не будемо нудьгувати. А матеріал, засвоєний із задоволенням і цікавістю, запам’ятається якнайкраще.