Ми й далі мандруємо чарівною країною мови, і радо запрошуємо до подорожі учнів 4 класів. Просто зараз триває наш візит до царства іменників, і Вчитель, як справжній гід, відшукує для нас нові цікавинки про його жителів.

На минулому уроці ми познайомилися з правописом закінчень іменників чоловічого роду в місцевому відмінку однини. Учитель розповів, що способи вибору правильних закінчень для іменників у місцевому відмінку однини зіставні з правилами для іменників у давальному відмінку. Проте він наголосив, що нашої окремої уваги вимагають паралельні відмінкові форми. Учитель надав нам наявні правила щодо доцільності їхнього використання та навів зрозумілі приклади.

На сьогоднішньому уроці ми познайомимося з групою іменників, які не змінюють закінчень під час відмінювання. Учитель перелічить групи незмінюваних іменників та назве слова, які є винятком з правила. Окрему увагу він приділить визначенню відмінка незмінюваних іменників, послуговуючись зрозумілими прикладами. Наприкінці уроку Вчитель підіб’є підсумок і дасть нам завдання для самостійного опрацювання.

Як і попередні, цей урок вимагатиме нашої повної зосередженості й цілковитої уваги. Аби ми не втомлювалися й не нудьгували під час занять, на допомогу нам прийдуть веселі персонажі та яскраві ілюстрації. Звісно, з такою командою помічників ми легко впораємося із засвоєнням нової інформації.